Izolácia základov

15 septembra, 2022

Aby vám stavba dlhodobo spoľahlivo slúžila, je treba sa postarať o kvalitnú izoláciu základov proti zemnej vlhkosti. Ochráni váš dom nielen pred unikaním tepla, vznikom plesní a navĺhaním stien, ale rovnako pred prenikaním radónu z podložia.

Prečo je izolácia základov tak zásadná? Pokiaľ je urobená nesprávne alebo nie je vôbec, môže dochádzať k vlhnutiu muriva či vzniku plesne. To ale nie sú jediné problémy, ku ktorým môže dôjsť – od neizolovaných základov môže dom premŕzať a potom bude popraskaná omietka zďaleka vaším najmenším trápením.

Zateplenie základov PUR penou

Prečo tento materiál zvoliť? Jedná sa o materiál, ktorý je zdravotne vyhovujúci, vysoko odolný a vhodný aj pre alergikov. Vďaka aplikácii nástrekom vznikne neporušená jednoliata vrstva. PUR pena má schopnosť po aplikácii mnohonásobne zväčšiť svoj objem, takže funguje ako perfektné tesnenie – nevznikajú prestupy ani trhliny. Preruší tepelné mosty, neláka hlodavce ani ďalších škodcov a jej životnosť môže dosiahnuť aj viac než 30 rokov.

Zateplenie odborníkmi navyše prebehne veľmi rýchlo – stavby do 150 m² je možné zatepliť v priebehu jedného dňa. Do zatepľovania svojpomocne sa rozhodne nepúšťajte – izolácia PUR penou vyžaduje technickú znalosť, odbornosť a skúsenosť. Bez potrebných skúseností a kvalifikácie nedosiahnete požadovaný výsledok a už vôbec nie optimálne vlastnosti produktu.

Staršie stavby aj novostavby

U starších stavieb často izolácia základov celkom chýba. Konštrukcia preto premŕza a dochádza aj k ďalším zbytočným komplikáciám. Riešením môže byť dodatočné zateplenie. V prípade starších stavieb je celý proces náročnejší – základy sa musia čiastočne odkopať, vyčistiť a nechať dôkladne oschnúť. Až potom môže prísť na radu aplikácia PUR peny.

Izolácia základov novostavby je menej zložitá – stačí základy očistiť. Aplikácia vždy prebieha na suchý povrch.

Na izolačných materiáloch proti vode sa šetriť neoplatí, kvalita vám bude dlho zabezpečovať dokonalú ochranu.

Zakladáme na kvalitnej práci a na detailoch! Neváhajte nás – Podrezávanie.eu kontaktovať a my s vlhkosťou vo Vašom dome raz a navždy zatočíme! Dohodnite si obhliadku ešte dnes.

TIP: Vlhkosť v dome