Podrezanie domu

30 augusta, 2022

Podrezanie domu je najúčinnejšia odpoveď na otázku ako odstrániť vlhké steny v dome. Veľa ľudí odrádzajú pochybnosti o možnosti narušenia stability domu alebo či to nebude zbytočná investícia. Ale pozitívne skúsenosti tých, ktorí nechali podrezať murivo vo svojom dome, hovoria za všetko. Suché a zdravé murivo v dome, zdravá klíma a čistý vzduch si nevedia vynachváliť.

Kedy dom podrezávať?

Na Slovensku máme veľké množstvo starých domov, ktoré sa v súčasnosti snažia ľudia prerobiť na čo najpohodlnejšie bývanie. Presne v tejto rekonštrukčnej fáze je dobre zvážiť pôsobenie spodnej vody a celkovo riešiť izoláciu.
Nutnosť riešiť spodnú vodu sú donútení aj mnohí obyvatelia, ktorých murované domy možno nie sú až také staré, no nemajú vyriešenú dostatočnú izoláciu.
Voda sa totiž do muriva dostáva z rôznych príčin a rôznymi smermi. Tieto aspekty treba odborne identifikovať a určiť spôsob odstránenia tohto nežiaduceho javu. Medzi ne patrí napríklad voda prenikajúca skrz poškodenú izoláciu z vonkajšieho prostredia. To má za následok nadmernú tvorbu solí a tá následne vo veľkom množstve viaže na seba vodu. Zvyčajne sa podrezávanie muriva robí pri starších domoch, ale výnimkou nie sú ani novšie stavby.

Poškodenie je možné vidieť, napríklad:

  • mokrá omietka
  • odlupujúca farba
  • tvorba plesní
  • zatuchnutý zápach

Toto všetko sú jasné signály, kedy by ste mali vyhľadať profesionálnu firmu a poradiť sa, ako sa nechcenej vody vo Vašej domácnosti raz a navždy zbaviť.

Vykonáme prehliadku

Potrebujete poradiť? Zavolajte nám. Dôkladnou obhliadkou odborným okom zistíme rozsah škôd, ktoré vlhkosť na murive napáchala. Spôsobov, ako s ňou bojovať, je hneď niekoľko. Úvodná prehliadka zaručí, že zvolíme ten najvhodnejší.

TIP: Ako prebieha podrezanie domu?