Rekonštrukcia domu

4 novembra, 2022

Zo všetkých strán ste bombardovaní novinkami a inováciami, ktoré ponúkajú kvalitnejšie materiály, novšie technológie a nápaditejšie riešenie priestoru. A vy vlastníte dom, ktorý si už čo-to odžil a chceli by ste mu vdýchnuť nový život?
Podstúpiť kompletnú, alebo aspoň čiastočnú rekonštrukciu domu je časom nevyhnutné takmer pre každého majiteľa. Dom po rekonštrukcii potom vyzerá ako nový, začne pôsobiť modernejšie a vyžaruje novú energiu.

Prečo kompletná rekonštrukcia domu?

Hlavným dôvodom rekonštrukcie býva to, že ľudia sa snažia upraviť si priestor, v ktorom trávia väčšinu času, čo najpríjemnejšie a podľa svojich predstáv.
Samozrejme kompletná rekonštrukcia už potom ide ruka v ruke s odstránením závad, ktoré vám dlhodobo strpčujú život a znepríjemňujú bývanie vo vašom dome.
Napríklad, ak vás trápia vlhké múry, Vy ste už vyskúšali všetky možné, aj nemožné prostriedky na odstránenie plesní, no žiaľ, bezúspešne a zároveň uvažujete nad výmenou podláh v celom dome, práve toto je ideálna príležitosť zabiť dve muchy jednou ranou. Voda sa do muriva dostáva z rôznych príčin a rôznymi smermi, našťastie spôsobov, ako s ňou bojovať, je hneď niekoľko.
Jedným z nich je podrezanie domu.

Podrezanie domu – Zopár našich odporúčaní

  • Naplánujte si podrezanie svojho domu spolu s výmenou, alebo rekonštrukciou podláh, či rekonštrukciou rozvodov
  • Pred podrezávaním počítajte s tým, že pri rezaní dreva lietajú piliny, pri podrezávaní muriva lieta prach z malty, piesok, alebo tehelný prach spolu s kúskami omietky
  • Pred podrezávaním musíte mať sprístupnené všetky časti domu. Rovnako tak poproste susedov o sprístupnenie tých častí domu, ktoré má na dvore on. Pre záchranu vašej stavby na to máte právo.
    Pri komplikovaných vzťahoch so susedmi je možné vykonať podrezanie len z vnútornej strany stavby. Je však nutná stavba nedrobivá, v dobrom stave, pričom vzhľad steny z druhej strany nebude možno celkom ideálny.
  • Táto práca je pri hrubých múroch a pri už nasadených rozvodoch nerealizovateľná jedinou osobou.
  • Nezabudnite riešiť izoláciu aj v prípade, ak sa tehly rozpadnú. Je dobré mať pripravené celé tehly, pokojne aj staršie, ktorými nahradíte rozdrobené. Starý dom, ktorému sa nerozdrobí žiadna tehla je vzácnosťou.

Podrezanie domu vyrieši vaše problémy s vlhkosťou stien s garanciou až 100 rokov.
Vráťme sa ale späť k rekonštrukciam domu.

Kompletná rekonštrukcia domu si vyžaduje väčšie množstvo finančných prostriedkov. Zároveň však so sebou prináša navýšenie kúpnej ceny,
resp. hodnoty zrekonštruovaného domu. Je to síce vyššia, no rozhodne návratná investícia.
Ešte pred samotnou rekonštrukciou je dobré si vytvoriť nejakú víziu konečného vzhľadu domu a určiť si predpokladaný rozpočet. Následne treba prikročiť
k výberu spoločnosti, ktorá vám rekonštrukciu zabezpečí.

Výber vhodnej spoločnosti pre rekonštrukciu domu.

Skúsenosti, prax a profesionalita je to, čo vystihuje našu spoločnosť – Podrezavanie.eu. A o to viac to platí pri rozsiahlejšej rekonštrukcii. Predtým ako začneme pracovať na rekonštrukcii, je nutná obhliadka vášho domu a spoločná dohoda o postupe prác. Od toho sa následne odvíja aj kvalita a časová náročnosť prác. Netreba však zabúdať aj na to, že žiadna firma a teda ani my, nie je úplne sebestačná a komplikácie s materiálom, alebo rôzne iné nepredvídateľné situácie môžu práce predĺžiť. Vždy preto počítajte aj s rezervou. Kompletná rekonštrukcia domu nikdy nie je len práca na jeden deň. Odmenou vám ale bude nový vzhľad domu, čo pre mnohých býva aj reštartom a novou energiou do ďalšieho života.

Nebojte sa preto tohto rozhodnutia a smelo nás kontaktujte, aby sme vám pomohli urobiť len tie správne rozhodnutia a vynovili váš dom.

TIP: Podrezanie muriva domu lanovou pílou