Izolácia muriva pomocou chróm niklových plechov

27 decembra, 2022

Izoláciu muriva pomocou chróm niklových plechov odporúčame hlavne pre domy z nepálenej tehly alebo nabíjanej hliny, nakoľko nedochádza k žiadnemu sadaniu muriva. Plech, ktorý sa narazí do vzniknutej drážky ešte viac zhutní maltu v špáre. Plechy sa do muriva zarážajú pomocou elektrického baranidla. K tomu je potrebná prípojka 230V.

Vlnité izolačné plechy z nehrdzavejúcej chróm-niklovej ocele sú strojne zarážané do muriva bez toho, aby dochádzalo k otváraniu muriva. Jednotlivé plechy na seba nadväzujú bočnými zámkami a vytvárajú kapilárne nepriepustnú uzáveru proti zemnej vlhkosti.

Aby sme mohli prácu vykonať stačí nám prístup z jednej strany. Touto metódou vieme murivo izolovať do hrúbky 1m z jednej strany. Hrubšie murivo už musí byť väčšinou prístupné z oboch strán.

Na používané plechy je dlhodobá záruka a materiál je typu DIN 1.4301 s tromi povrchovými úpravami, každý plech je označený druhom použitého materiálu.

Aký vplyv bude mať použitie chróm niklových plechov na murivo?

Toto je veľmi častá otázka odborníkov i laikov. V prípade, ak bolo murivo pod izoláciou základov poškodené vydrolením malty, zlepší sa rozloženie váhy, nakoľko plech zaistí rovnomerné zaťaženie po celej šírke muriva.

Výhody izolácie z chróm-niklových dosiek

– Túto metódu je možné použiť u všetkých typov murív s rovnobežnou špárou.

– Záruka po celú dobu existencie objektu.

– Vysoko kvalitný materiál: DIN 1.4301 chrom-niklová oceľ, jej hodnota pevnosti je cca 1000 – 1200 N/mm2

– Izoláciu základov je možné uskutočňovať aj počas prevádzky objektu.

– Izolácia základov sa môže vykonávať výlučne z vonkajšej strany do podlahy.

– Rýchlosť v porovnaní s metódami klasického podrezávania je táto metóda cca 4x rýchlejšia. Denný výkon je cca 20 m2 muriva. Jeden rodinný murovaný dom trvá približne 2 dni.

– Zachovanie statiky objektu, nikdy nedochádza k sadaniu muriva a popraskaniu omietky.

– Možno aplikovať pri objekte, kde nie je elektrický prúd. (380 V, 25 A)

Vykonáme prehliadku

Potrebujete poradiť? Zavolajte nám. Dôkladnou obhliadkou odborným okom zistíme rozsah škôd, ktoré vlhkosť na murive napáchala. Spôsobov, ako s ňou bojovať, je hneď niekoľko – podrezanie domu, izoláciu základov, podrezanie základov, injektáž muriva, chemická injektáž. Úvodná prehliadka zaručí, že zvolíme ten najvhodnejší.

Tip: Podrezanie muriva domu reťazovou pílou