Podrezanie muriva domu reťazovou pílou

19 októbra, 2022

Jedná sa o najbežnejší a najmenej finančne náročný spôsob podrezania muriva. Toto podrezávanie 100% zastaví vzlínajúcu vodu skrz stenu.


Pri tomto spôsobe sa ako prvé určí pracovná výška. Tá určuje kde sa bude uskutočňovať rez čo najbližšie ku existujúcej podlahe, prípadne budúcej podlahe.
V ďalšom kroku sa dostávame už ku samotnému podrezávaniu stien motorovou pílou.
Elektrická motorová píla je vybavená tvrdo-kovovou karbidovou reťazou ktorá vie podrezať murivo cez celú šírku. Pomocou píly dokážeme podrezaním ošetriť všetky steny, dokonca aj susediace s iným objektom, stačí nám totiž prístup k stene z jednej strany.
Po každom cca 1 metre sa vypílená drážka vyčistí od opadaného materiálu. Potom následne vkladáme LDPE fóliu – tzv. Polyetylén, ktorá bráni pred prenikaním vody i radómu.
Takto odizolovaná stena ale potrebuje byť podložená takzvanými statickými klinmi, ktoré bránia sadaniu muriva. Tie sa nabíjajú cca každých 10 – 15cm od seba.
Statické kliny majú enormnú toleranciu na zaťaženie, keďže s ľahkosťou unesú až 500kg na cm2. Takto pokračujeme po celom podpilovanom úseku.
Ak je dom podrezaný, nasleduje vypĺňanie drážky stavebným lepidlom. Neodporúčame PUR penu, ktorá sa po čase značne rozkladá a degraduje.
Pri dodržaní správneho postupu podrezávania muriva je vylúčené akékoľvek sadanie, rez nesprevádzajú žiadne otrasy a vibrácie, ktoré by mohli murovaný dom poškodiť.

Tento spôsob podpiľovania domu je vhodný na murivo:

  • pálená tehla
  • nepálená tehla
  • škvarobetón
  • kváder
  • bloky
  • občasne kamenné murivo

Zakladáme na kvalitnej práci a na detailoch! Neváhajte nás – Podrezávanie.eu kontaktovať a my Váš problém s vlhkosťou vyriešime za Vás.

TIP: Podrezanie domu – izolácia proti vlhkosti